Konkursy

 

 

24.03. Żyrardów – Centrum Kultury w Żyrardowie

Ogólnopolski konkurs literacki im Josepha Konrada Korzeniowskiego

 

STOWARZYSZENIE AUTORÓW POLSKICH ODDZIAŁ/ ŻYRARDOWSKI Konkurs literacki im. J.K.K. odbędzie się podczas Uroczystości Obchodowych 2017 ROKU JOSEPHA KONRADA KORZENIOWSKIEGO w dniach 23/24 marca 2017 roku. W Warszawie Ursus, w Ośrodku Kultury "ARSUS" 23.03. od godz. 17:00. Oraz 24.03. w Centrum Kultury w Żyrardowie od godz. 11:00.

1. Każdy może wziąć udział, niezależnie czy uczniowie, czy literaci zrzeszeni i niezrzeszeni.

2. Wiersz do konkursu nigdzie nie publikowany i nienagradzany a własnego autorstwa.

3. Wiersz nie podpisujemy godłem ani nazwiskiem (ani żadne inne znaki rozpoznawcze) a tytuł wiersza podkreślamy grubszą czcionką

4. Wiersz oddajemy do jury konkursu literackiego, 10 minut przed rozpoczęciem Obchodów

5. Uczestnicy Ogólnopolskiego konkursu literackiego im J.K. K. wpisują się na listę uczestników, podpisują listę..) oraz z braku dofinansowań do Obchodów, wpłacają; dorośli minimum: 5 zł a młodzież 2 zł- wpisowe.

6. Wiersz oddajemy do Organizatorki, która po zebraniu wszystkich wierszy, podczas Roku Josepha Konrada Korzeniowskiego- oddaje wiersze konkursowe do jury.

7. Jury udaje się na naradę. Zaś po naradzie następuje odczyt werdyktu..

8. Autorzy, oddający wiersze do Organizatorki godzą się na ich publikacje z zachowaniem swoich imion i nazwisk bez honorarium dla autorów a w celach promocyjnych, ich promocji.

9. Do organizatorki oddajemy kartki z danymi osobowymi: tytuł wiersza piszemy na zewnętrznej stronie kartki a wewnątrz: Imię i nazwisko, miejsce zamieszkania, szkoła lub zawód, wiek, tel. e-mail i składamy kartkę na pół, tak żeby sam tytuł wiersza był widoczny.

10. Po odczytaniu przez jury werdyktu, wpisujemy się na listę nagrodzonych. Po czym czytamy nagrodzony wiersz, podczas gdy Organizatorka wypełni dyplomy, które będą wręczane wraz z pucharem czy inną (nagrodą) po przeczytaniu wiersza przez ich autora.

11. Wiersze konkursowe będą publikowane wówczas, gdy ich autorzy spełniają wymogi regulaminu i wtedy gdy złożą się na przygotowanie oraz wydruk książki z braku dofinansowania

Podający się za autorów nie swoich wierszy - jednoznacznie z takim zastrzeżeniem nie będą publikowani. Zapraszamy do konkursów Literackich Ogólnopolskich Imienia Josepha Konrada Korzeniowskiego Prezes Stowarzyszenia Autorów Polskich Oddział/ Żyrardowski Janina Wielogurska

--------------------------------

Konkurs im. Zbigniewa Jerzyny

2016 rok. Regulamin konkursu literackiego Imienia Zbigniewa Jerzyny oraz II edycji Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego Imienia Henryka Sienkiewicza. Stowarzyszenie Autorów Polskich Oddział/Żyrardowski oraz Ośrodek Kultury „ARSUS” ogłaszają „II Ogólnopolski konkurs literacki imienia Zbigniewa Jerzyny” oraz „II edycję Ogólnopolskiego konkursu literackiego im. Henryka Sienkiewicza”. Konkursy literackie odbędą się 2016 roku, podczas grudniowego III Festiwalu Poezji Im. Zbigniewa Jerzyny, poświęconemu poecie Hybryd, lat 1938-2010.

---------------------------------

IX Mazowiecki Konkurs Literacki

Koło Miłośników Sztuki TARAS wraz z Towarzystwem Przyjaciół Ziemi Przasnyskiej ogłasza
IX Mazowiecki Konkurs Literacki pod hasłem - Z przypowieści jedno proste słowo.

--------------------------------- 

Script logo
Design marcinkaczmar.pl