Z życia Oddziałów SAP

Ogólnopolski Konkurs Literacki im. Teofila Lenartowicza


Jury w składzie: Eugeniusz Orłow – przewodniczący,  Wanda Stańczak i Leon Sęk – członkowie  informuje, że w dniu  7 października  2018 r. został rozstrzygnięty Ogólnopolski Konkurs Literacki im. Teofila Lenartowicza.

Laureatami konkursu zostali:
I    Nagroda - Barbara Maria Rustecka godło „ Sowa” za wiersz „Nadzy w
      krainie środkowego dorzecza Wisły”
II  Nagroda – Tadeusz Knyziak  godło „Loretto” za wiersz „ Piaskownice
     dzieciństwa”
III   Nagroda  - Danuta Chyla godło Stokrotka” za wiersz „ Mazowsze”

Laureatem Nagrody Specjalnej w kategorii piosenka został Tadeusz  Knyziak godło „Loretto„ za tekst „Popioły wnętrzom wydarte”

Konkurs został zorganizowany staraniem Rady Warszawskiej Stowarzyszenia Autorów Polskich i redakcji „Literatury Współczesnej„ oraz Funduszu Popierania Twórczości Stowarzyszenia Autorów ZAiKS.

---------------------------------

ŚWIATOWY DZIEŃ POEZJI IMUZYKI Rok 2017 Josepha Konrada Korzeniowskiego

CENTRUM KULTURY Żyrardów 24. 03. 2017 r. godz. 11:00

P r o g r a m : * 11:O0 - O Józefie Konradzie Korzeniowskim – Licealiści i Gimnazjaliści z Powiatu Bielsko-Biała * 11:15 - Artyści- goście z Polski: Prezentacje malarskie oraz filmowe: „Poezja chwili” , „Kontakt osobisty”, „Spotkanie z poezją” i artyści * godz. 11:40 - Recital słowno muzyczny: Maria Kuźniar-Lenart (SPK PODBESKIDZIE) pt: LUDZIE ODCHODZĄ- KAMIENIE ZOSTAJĄ - (autorki tekst i muzyka na skrzypce, Marian Kosiński Gra na unikalnych instrumentach… Maria Marta Procyk (SPK PODBESKIDZIE) - prezentacja własnoręcznie wykonanych strojów ludowych i autorskiej powieści PAJĘCZYNA.CHŁOPI 81. * 12:00 - Młodzieżowy zespół taneczny „BLACKSWANS” * 12:35 - Konkurs Literacki im. Josepha Konrada Korzeniowskiego dla uczniów ze Szkół Powiatu Bielsko-Biała i z Żyrardowa oraz okolic. Gama Nagród * 13:00- Zakończenie- grupa taneczna Czarne Łabędzie Program prowadzi: Janina Wielogurska

 

---------------------------------

Roman Gileta został laureatem nagrody Kulturalnej Marszałka Województwa Dolnoślaskiego za 2013 rok.

Roman Gileta jest poeta , prozaikiem, prezesem Oddziału Wałbrzyskiego SAP, ja tez II kadencję Skarbnikiem rady Głównej Stowarzyszenia.

---------------------------------

Irena Sitarz laureatem nagrody Włodzimierza Brodziuka - Starosty Ostródzkiego za dotychczasowe dokonania twórcze i w zakresie upowszechniania kultury.

Irena Sitarz jest utalentowaną poetką, jak też kompozytorką już prawie 90 piosenek do słów Eugeniusza Orlowa, w tym wielu o tematyce mazurskiej.

Na You Tube znajdują się jej piosenki w wykonaniu chóru Złota Jesień z Ostródy / w tym solistyczny Ireny Sitarz / i Zespołu Ludowego Mozajka z Milomłyna.

---------------------------------

W dniu 1 października 2013 Andrzej Niżyński zostal dekorowany Odznaka Honorowa " Zasłużony dla Kultury Polskiej"
przez Starostę Wałbrzyskiego Jóżefa Piksę i Prezesa Rady Głównej SAP Eugeniusza Orłowa. Laudację o odznaczonym wygłosił Roman Gileta, Prezes Oddziału Wałbrzyskiego SAP.

---------------------------------

MiniaturaBarbara Wągiel - nowa książka psychologiczna

---------------------------------

jubil Podczas XX Wielkiej Jubileuszowej Galii Izby Rzemieślniczej,która odbyła się 13 kwietnia br w Akademii Muzycznej w Katowicach,zorganizowanej z inicjatywy jej Prezesa i niestrudzonego Ambasadora Śląska prof.Jana Klimka, Prezes Ceramiki Paradyż Stanisław Tępiński dziękując za otrzymany przez niego i Ceramikę Paradyż Złoty Medal im.Jana Kilińskiego w swoim przemówieniu zwrócił się do v-ce Premiera i Ministra Gospodarki RP Janusza Piechocińskiego w słowach pełnych troski o polską gospodarkę i stworzenie bezpiecznych i szerokich możliwości pracy i handlu dla polskich firm,w tym na arenie międzynarodowej.

---------------------------------

Koncert promocyjny śpiewnika „Czas powitać Pana· Odbył się 16.12.2012 r. w Sali Reprezentacyjnej ostródzkiego zamku. Śpiewnik wydano w ramach stypendium Funduszu Popierania Twórczości przy Stowarzyszeniu ZAiKS przyznane Irenie Sitarz.

Teksty napisał Eugeniusz Orłow a muzykę · Irena Sitarz.

---------------------------------

Obecnie 20 września 2012 roku od godz. 16:00 – 19:00 „urzędujemy” w Ośrodku Kultury „ARSUS” w Warszawie Ursus – Stowarzyszenie Autorów Polskich Oddział Żyrardów. Spotykamy się z autorami i nie tylko z piszącymi. Niekiedy odwiedzają nas na warsztatach i słuchacze nie piszący poezji ani prozy. Niekiedy dość częściej zrzeszeni z innych zgrupowań literackich m. inn. i ze Stowarzyszeń warszawskich.

---------------------------------

SAP Oddział Żyrardów współorganizatorem X Rodzinnego Pikniku Integracyjnego – Szczęśliwice 2012, IV Targów Ochockich Organizacji Pozarządowych pod patronatem Wojciecha Komorowskiego Burmistrza Dzielnicy Ochota

---------------------------------

Termin Spotkania - 04.09 DO 14.09.202r

Nadmorskie Spotkanie Literackie i Malarskie w Międzywodziu

---------------------------------

W dniu 29 czerwca 2012 r. na Zamku Książ w Wałbrzychu odbyła się z okazji Wałbrzyskiego Dnia Twórcy impreza podczas, której z rąk Zygmunta Nowaczyka, Wiceprezydenta Miasta Wałbrzycha i Eugeniusza Orłowa, Prezesa Rady Głównej Stowarzyszenia Autorów Polskich - członkowie Oddziału Wałbrzyskiego Stowarzyszenia - Roman Gileta i Wiesława Kamińska otrzymali Odznaki " Zasłużony dla Kultury Polskiej " przyznane przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 

---------------------------------

W dniu 10 lutego 2012 roku w Domu Kultury w Ursusie odbyło się okolicznościowe spotkanie poetycko – muzyczne z udziałem Janiny Wielogurskiej, Stanisława Dominiaka i Eugeniusza Orłowa.

 

-

 

 

Script logo
Design marcinkaczmar.pl